• Art50.net

  Casa dell’Arte ve Art50.net’ten Bir Yaz Gecesi Rüyası

  Bir Yaz Gecesi Rüyası | 25 Mayıs - 9 Temmuz 2018

  Türkiye’nin ilk sanat oteli Casa dell’Arte ve çağdaş sanat platformu Art50.net, 2018 sezonuna renkli bir seçkiyle merhaba diyor.

  >>>

 • Down Sendromlu Çocuklar İçin İyilik Yarışı

  Hilton Istanbul Bomonti Hotel & Conference Center, 27 Aralık Çarşamba 20:30

  Art50.net’in 23 sanatçısı Down sendromlu çocuklar için eserlerini Down Sendromu Derneği’ne bağışladı.

  “Hayat” temalı sergideki eserler, 20 Aralık Çarşamba gününden itibaren Hilton Istanbul Bomonti Hotel & Conference Center, The Globe Restaurant önünde sergilenecek, 27 Aralık Çarşamba saat 20:30’da aynı otelde, Rahmi Çöğendez’in yönetiminde açık arttırma ile satılacak.

  Derneğin kurucu yönetim kurulu üyelerinden Banu Taşkın: “2016 yılında kaybettiğimiz, derneğimizin destekçisi Cem Becel’in ardından onun renkli, hareketli, iyilik dolu hayatını kutlamayı adet edindik ve bu ikinci etkinliğimizde de “İyilik bulaşıcıdır.” diyoruz… Sizleri de müzayedemizde aramızda görmeyi umuyoruz.” 

  Hilton Istanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da “Genç Sanatçılar ve Down Sendromlu Gençler” el ele konseptli müzayede, Art50.net’in 23 sanatçısının eserlerinden oluşuyor.

  Müzayedede eserleri açık arttırma ile satılacak sanatçıların isimleri şöyle;

  Ahmet Rüstem Ekici, Ayşegül Karakaş, Azime Sarıtoprak, Baysan Yüksel, Begüm Mütevellioğlu, Ceyda Güler, Doğukan Çiğdem, Eda Emirdağ, Fatih Dülger, Genco Gülan, Görkem Dikel, Güliz Baydemir, Hadra Tanrıverdi Birecik, İpek Yeğinsü, Kajal, Merve Dündar, Özlem Paker, Saliha Yılmaz, Selçuk Fergökçe, Serenay Özen, Taşkın Esin, Tevfik Louis Akbaşlı, Yıldırım İnce.

  Müzayededen elde edilecek gelir Down Sendromu Derneği’ne, Down sendromlu çocukların eğitiminde kullanılması için bağışlanacak.

 • Art50.net sanatçıları “YANSIMALAR”la İKÜSAG’DA

  İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi, 2016-2017 Sanat Sezonunun dördüncü sergisinde çağdaş sanat platformu Art50.net sanatçılarının eserlerini ağırlıyor

   

  İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), 2016-2017 sanat sezonunun dördüncü sergisinde sanatçı, koleksiyoner ve sanatseverleri aynı çatı altında buluşturan çağdaş sanat platformu Art50.net sanatçılarının eserlerini ağırlıyor.

  08 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 15.00’da İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy yerleşkesinde gerçekleştirilecek açılış kokteyli ile sanatseverlerle buluşacak olan ve küratörlüğünü İpek Yeğinsü’nün üstlendiği “Yansımalar” adlı karma sergi, 01 Mart’a kadar açık kalacak.

  Güncel sanatın farklı anlatım tekniklerini kullanan Aslı Aydemir, Aslı Dinç, Ayna, Ayşegül Karakaş, Deniz Yılmazlar | Karbon, Eda Emirdağ, Genco Gülan, Saliha Yılmaz ve Yıldırım İnce’nin eserlerinin yer alacağı sergi, sanat üretme sürecinde sanatçının düşünce evreni ve dış dünyaya dair geri bildirimleri arasında ortaya çıkan gerilimli ve birbirinden ayrılamaz düşünme/ yansıtma dinamiklerinin altını çiziyor.

  Sergide Aslı Aydemir’in kitsch porselen figürlere “güzelleme” yaptığı heykel serisi, Aslı Dinç’in bireyi uzay bağlamında ele alan resimleri, Ayna’nın Yeşilçam’ın jönlerine selam duran ışık kutuları, Ayşegül Karakaş’ın figürü tekinsiz bir doğada yalnız bıraktığı “Yer Değiştirme” serisinden bir çalışması, Karbon’un geçmiş, bellek ve ölüm gibi konuları işleyen fotokolajları, Eda Emirdağ’ın meditatif ve muğlak bir alana yerleştirdiği figürlerinin ucu açık hikayeleriyle dolu fotoğrafları, Genco Gülan’ın popüler kültüre ironik bir yaklaşım sunan heykeli, Saliha Yılmaz’ın kimlik karmaşası yaşayan kentli karakterleri ve Yıldırım İnce’nin metropol mitolojileri yer alıyor.

  Sergi, 8 Şubat-1 Mart 2017 tarihlerinde haftaiçi 09.00-18.00 arasında görülebilir.

   

  İKÜSAG

  İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’nde 120 metrekarelik sergileme alanıyla İKÜSAG eğitimle bütünleşen, toplumun sanat beğenisini yükseltecek, çağdaş, nitelikli sergiler düzenlemeyi hedeflemektedir.

  İstanbul Kültür Üniversitesi bünyesinde 2013 yılında kurulan İKÜSAG’da (İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi); resim, heykel, seramik, fotoğraf, karikatür, güncel sanat ve tasarım alanlarında her Ekim- Haziran döneminde 8 sergiden oluşan bir program gerçekleştirilmektedir. Her sergi için katalog ve afiş basılmakta ve sergi tanıtımı yapılmaktadır.

  Bugüne kadar Bedri Rahmi Eyüboğlu, Naci Kalmukoğlu, Ayetullah Sümer, Burhan Uygur, Atilla Galatalı, Süleyman Saim Tekcan, Tan Oral, İzzet Keribar, Akın Yıldırım, Yasemin Aslan Bakiri, İsa Çelik, Teoman Südor, Levent Arşiray, Maria Kılıçlıoğlu gibi pek çok sanatçının sergileri yanısıra üniversite koleksiyonundan tematik seçkiler ya da çeşitli sanat kurumlarıyla ortak karma sergiler düzenlenmiştir.

  Sergi Etkinlikleri

  ku-sergi-etkinlik2

   

  Söyleşide yer alan sanatçılar hakkında detaylı bilgi için tıklayın; Ayna, Eda Emirdağ, Genco Gülan.

  İletişim :

  Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi, E5 Karayolu üzeri Bakırköy 34156 / İstanbul

  İKÜSAG Müdürü ; Reyhan Uludağ Eraslan, 0212 498 48 14, r.uludag@iku.edu.tr

  www.ikusag.com

 • Art50.net’ten “Çağdaş Sanat Koleksiyonerliğine Başlamak” Atölyesi

  Geçtiğimiz hafta Cloud 7 Hotel’de “Çağdaş Sanat Koleksiyonerliğine Başlamak” üzerine keyifli bir sunum gerçekleştirdik. Katılımcılara çağdaş sanatın temel kavramlarını anlattık ve koleksiyonerliğin püf noktalarına dair bilgiler verdik. Sunumun ardından katılımcılar sanat testimizi çözerek sanatsal kişiliklerini keşfettiler ve onlar için hazırladığımız hediyelerle birlikte atölye sertifikalarını aldılar. Katılan herkese bir kez daha çok teşekkür ederiz.

   

   

 • Art50.net, Galata Business Angels İşbirliğiyle Contemporary İstanbul’da

  3-6 Kasım 2016

  Art50.net, bu yıl Contemporary İstanbul fuarına Türkiye’nin ilk melek yatırımcı organizasyonlarından olan GBA (Galata Business Angels) ile birlikte katılıyor. Sanat ve teknolojiyi birleştiren start-upları destekleyen GBA’nın standında iyisahne.com, Decol, Iconic, Art50, KültürLimited, SanatOnline, DarkTownPictures ve LimartOnline yer alıyor.

  Ayrıca Galata Business Angels, CI Dialogues kapsamında 3 Kasım Perşembe saat 17.00’de bir panel düzenliyor. Panelde sanat ve girişimcilik ilişkisi tartışılacak ve yaratıcı sektörlere yatırım yapmanın kendine özgü dinamikleri masaya yatırılacak. Panele Türkiye’nin en önemli koleksiyonerlerinden ve GBA melek yatırımcıları Ahu Serter ile Emre Kurttepeli, iyisahne.com’un kurucu ortağı Sinan Zabunoğlu ve Art50.net’in kurucusu Güliz Özbek Collini konuşmacı olarak katılacak.

  Fuarla ilgili kapsamlı bilgi için tıklayın.

   

  Galata İş Melekleri (Galata Business Angels – GBA) hakkında
  2011 yılında kurulan ve Türkiye girişimcilik ekosisteminin Hazine Müsteşarlığı tarafından akredite edilen ilk Bireysel Katılım Yatırımcısı Ağı olan Galata Business Angels (GBA), kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olarak Türkiye’de melek yatırımcılığın ve girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Yeni kurulan yenilikçi şirketler için daha büyük bir sermaye havuzu oluşturma amacıyla hareket eden GBA, 21 üyesinin katkılarıyla sektördeki etik kuralları geliştirmenin yanı sıra, 2012’den bu yana yurt içi ve yurt dışında toplam 20 yatırıma imza atmış, sivil toplum örgütlerinden kamu kuruluşlarına ve üniversitelere kadar ilgili taraflarla işbirlikleri gerçekleştirmiştir. Investor Meetup ve Mentor Clinic gibi etkinlikler ile sektörün nabzını tutan GBA, aynı zamanda Türkiye’deki girişimcileri güçlendirmek, yurt dışındaki yatırımcıları Türkiye’ye çekebilmek ve Türkiye’den çıkan startup’ların Avrupa veya Amerika’ya açılma sürecinde pazara girişlerini sağlamak amacıyla, Fransa merkezli Sophia Business Angels ve ABD merkezli Houston Angel Network ile işbirliği yapmaktadır. Mynet, Airties, Gittigidiyor, Yemeksepeti, Markafoni, Monitise, Vepa Grup, ReklamZ, DBI, 41-29 gibi dünya çapındaki şirketlerin kurucularından, yöneticilerinden ve deneyimli melek yatırımcılardan oluşan GBA Türkiye’de ve dünyada büyük etki yaratabilecek girişimler ortaya çıkarmayı ve Türkiye’deki gençler için verimli bir girişimcilik ortamı hazırlamayı hedeflemektedir. GBA, ağırlıklı olarak Internet of Things (IoT), pazar yeri, finansal teknolojiler (Fintech) ve SaaS alanlarında internet, mobil, yazılım ve telekomünikasyon sektörlerine yönelik çalışmalar yapan başlangıç aşamasındaki teknoloji girişimlerine odaklanmaktadır.

   

 • Art50.net ve GaleriBU’dan PROFILER Sergisi

  1-22 Ekim 2016, GaleriBU

  GaleriBU, sezon açılış sergisi için Art50.net sanatçılarını ağırlıyor.

  1-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek PROFILER adlı sergide Baysan Yüksel, Eda Emirdağ, Erim Bikkul, Genco Gülan, Karbon, Özge Yağcı, Saliha Yılmaz ve Taşkın Esin’in yapıtları yer alacak.

  Eda Emirdag, Tranas boredom no1, fotograf

  Eda Emirdağ, Tranas Boredom No:1, fotoğraf

  Küratörlüğünü İpek Yeğinsü’nün üstlendiği sergi, PROFILER sözcüğünün farklı anlamlarından yola çıkar. 

  PROFILER sözcüğü farklı alanlarda kullanılmakla birlikte genel anlamda bir birey ya da durumun portresini çıkaran, ana hatlarını saptayan ve süreci iyileştirici öneriler getiren kişiyi ifade eder. Yazılım mühendisleri dinamik program analizi sırasında birer PROFILER’a dönüşerek, bir programın bellek kapasitesini ve hızını ölçümleyip optimizasyon yapmak için gerçekleştirdikleri işlemlerin tamamını “profiling” olarak tanımlarlar. Öte yandan kriminal alanda etkinlik gösteren PROFILER, bir suçun ardındaki potansiyel şüphelinin demografik özelliklerini tahmin eder; onu bu eyleme iten karakter özelliklerini çıkararak bir sonraki adımını tahmin etmeye çalışır.

  Sanatçı da gerek kendi içsel dinamiklerinin, gerek içinde yaşadığı toplumun bir tür PROFILER’ıdır. Gözlem, algı ve sezgiye dayalı veriler aracılığıyla onu çevreleyen durumun portresini çıkarır; işlemediğini düşündüğü süreçlere duyarlılık göstererek alternatif önermeler üretir. Her bir yapıtında onu çevreleyen gerçekliğe dair ipuçlarının peşine düşer ve bu gerçekliğin evrileceği bir sonraki aşamanın “profilini” çizer.

  Sergide Baysan Yüksel özgür iradeyi ve ikilemleri sorgulayan resimleriyle; Eda Emirdağ topluma ayna tutan video ve fotoğraflarıyla; Erim Bikkul kesme kağıt katmanlarıyla inşa ettiği figürlerle; Genco Gülan iktidar kavramına ironiyle yaklaşan heykeliyle; Karbon portre olgusunu yaşam/ölüm ikiliği üzerinden yorumladığı mekâna özgü yerleştirmesiyle; Özge Yağcı kadınlığa dair toplumsal baskıları ele aldığı asamblajıyla; Saliha Yılmaz farklı kimlikler yaratarak kurguladığı gerçeküstü portreleriyle; Taşkın Esin ise veriler üzerinden olasılık kavramını görselleştiren düzeneğiyle yer alıyor.

  Sergi 1-22 Ekim tarihleri arasında GaleriBU’da, Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11.00-19.00 saatleri arasında görülebilir.

  Sergi Etkinlikleri

  baysan-poster

   

  saliha-genco-poster

   

   

  finissage-poster-d

  GaleriBU

  Şahkulu Mah. Serdar-ı Ekrem Sok. No: 11 Galata, Beyoğlu, İstanbul

  T: 0212 243 9193

 • Art50.net’ten GarantiPartners işbirliğiyle “Yatırım Aracı Olarak Sanat”

  GarantiPartners Hızlandırma Programı’nın desteklediği girişimlerden Art50.net bu kapsamdaki ilk etkinliğini 25 Ağustos’ta GarantiPartners Girişim Üssü’nde gerçekleştirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aylin Seçkin ile PhillipCapital Yönetim Kurulu Üyesi ve koleksiyoner Saruhan Doğan’ın değerli katkılarını sunduğu panelde katılımcılar sanat piyasasının işleyişine dair çok önemli bilgiler edindiler.

  “Yatırım Aracı Olarak Sanat: Sanat Piyasasının İşleyişi ve Genç Sanatçılar” konulu panelde Art50.net’in kurucusu Güliz Özbek Collini, sanat piyasası üzerine değerli çalışmaları bulunan Akademisyen Prof. Dr. Aylin Seçkin ve özellikle yeni medya sanatına odaklanan koleksiyoner Saruhan Doğan, sanat yatırımı, sanat piyasasının dinamikleri, online platformlar ve genç sanatçıların sanat ortamındaki yeriyle ilgili birikim ve deneyimlerini paylaştılar.

  Prof. Dr Aylin Seçkin’in sunumu Türkiye ve dünya sanat piyasasının zaman içinde yaşanan ekonomik değişimine odaklanırken Art50.net’in kurucusu Güliz Özbek Collini, online sanat platformlarının sanat piyasasına katkıları, genç sanatçıların bu piyasadaki önemi ve koleksiyonerliğe giriş gibi konuları dile getirdi. Saruhan Doğan’ın paylaştığı koleksiyonerliğe başlayış ve bir yatırımcı olarak koleksiyoner kimliği ile ilgili anekdotlar katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Panelde Türkiye’nin dünya sanat piyasasındaki payı, gelişim süreci, internet teknolojisinin sanat dünyasına getirisi konuları ön plana çıktı.

 • Art50.net’ten “Voyage” Sergisi

  19 Mayıs-30 Eylül, Avantgarde Collection, Yalıkavak Bodrum

  Ayna | Ayşegül Karakaş | Begüm Mütevellioğlu | Gözde Başkent | Haydar Akdağ | İpek Yeğinsü | Taşkın Esin

  Art50.net yazı yine heyecan verici bir grup sergisiyle karşılıyor. Bodrum’da Avantgarde Collection Yalıkavak’ın evsahipliğinde düzenlenen “Voyage” sergisi 19 Mayıs-30 Eylül tarihleri arasında görülebilecek.

  20151206_190150

  Taşkın Esin, Düzenek, detay

  «Voyage» kavramı yolculuğa, yer değiştirmeye, keşiflere yelken açmaya, bellekte ve hayallerde gezinmeye işaret eder. Harita ve sırt çantalarıyla başlayan bir serüven olduğu gibi, ormanda yürürken çıkılan içsel bir yolculuk olur kimi zaman. «Voyage» sergisindeki sanatçıların her biri bu kavrama kendi dünyasından bakıyor. Ayşegül Karakaş tekinsiz arazilerde yol alan kahramanlar yaratırken Ayna bizi geçmişte nostaljik bir gezintiye davet ediyor. Begüm Mütevellioğlu’nun kompozisyonları meditatif bir ruh hali yaratarak izleyicileri anılar evrenine götürürken, Gözde Başkent karakterlerini doğaya dayalı bir döngünün merkezine yerleştiriyor. Haydar Akdağ form, renk ve dokunun sunduğu olanakların, İpek Yeğinsü kent yaşamında hareket eden öğelerin, Taşkın Esin ise veri temelli resimlerinde rol oynayan rastlantıların peşinde.

  Haydar AKDAĞ 60cm T.U.K.T-düşük çözünürlük

  Haydar Akdağ, İsimsiz, tuval üzerine karışık teknik

   

  Sergi Avantgarde Otel Yalıkavak’ın farklı mekanlarında keşfedilmeyi bekliyor ve 30 Eylül’e kadar her gün görülebilir.

   

  Avantgarde Collection
  Yalıkavak Küdür Mevkii, Şehit Engin Söylemez Cad. No:9, Yalıkavak Bodrum / Muğla
  Email: yalikavak@avantgardecollection.com
  Telefon: +90 252 385 3765

 • Art50.net Cloud.7 İstanbul’da

  Art50.net özel projeleriyle yaşayan mekanları sanatla buluşturmaya devam ediyor. Alternatif bir otel deneyimi sunan ve “spontan yaşam” mottosu ile yola çıkan Cloud.7 Otel’in İstanbul ayağı Ataköy’de açıldı. Art50.net olarak otelin Art in Cloud bölümü için özel bir seçki hazırladık.

  _MG_2444c

  Cloud.7 ve Art50.net’in 7/24 erişilebilir sanat konsepti çevresinde güçlerini birleştirdiği projede Ayşegül Karakaş, Betül Aytaç, Beyza Paksın, Begüm
  Mütevellioğlu, Deniz Yılmazlar (Karbon), Eda Emirdağ, Genco Gülan, İpek Yeğinsü, Özlem Paker ve Taşkın Esin’in yapıtları yer alıyor.

  Kapak resmi: Cloud.7 Hotels CEO Marloes Knippenberg ve Marka Direktörü Antony Doucet (fotoğraf Hotelier Express’in sitesinden alınmıştır).

 • “Hazine Odası” Sergisi Adahan İstanbul Otel’de

  13 Mart-15 Nisan 2016, Adahan İstanbul Otel -1 Galeri

  Art50.net’in bu yılki ilk sergisi “Hazine Odası”, 13 Mart-15 Nisan’da Adahan İstanbul Otel’de sanatseverlerle buluşuyor. Hazine kavramına yeni bir soluk getiren sergi Adahan İstanbul Otel’in -1 Galeri mekanında.

  Bir sergi bir mücevheri andırabilir mi? Işıltısı gözleri kamaştırabilir mi?  “Hazine Odası”, Adahan’ın saklı ve otantik -1 Galeri mekanını bilinmeyen bir zamanın isimsiz kralına ait bir hazine dairesine dönüştürüyor. Koleksiyonlarını yalnızca yakın dostlarına ve özel davetlilerine gösteren kralların aksine, bu isimsiz kral herkesi genç sanatçıların her biri başlı başına duygu, düşünce ve esin hazinesi olan yapıtlarını keşfetmeye çağırıyor.

  Sergide Art50.net sanatçılarından Aslı Dinç, Ece Kalabak, Genco Gülan, Gözde Başkent, Haydar Akdağ, Lale Delibaş, Özgür Demirci, Rafet Arslan ve Taşkın Esin’in tuval, ayna, plastik, ahşap, video gibi malzemeleri kullanarak ürettikleri birbirinden ilginç eserler Adahan’ın -1 Galeri alanının mimari özgünlüğünü ve zamansız ruhunu vurguluyor.

  Aslı Dinç videosu Echoes of a Distant Time’da Kral Mausolos için inşa edilen Halikarnas Mozolesi’nde bir zaman tünelinden geçerek krala sunulan adak olmayı deneyimliyor. Ece Kalabak’ın iki tuval çalışması bilinçaltı, sembolizm gibi kavramlarla yakından ilgili. Sanatçının tek düzlemde anlattığı çok katmanlı hikayeler izleyicide farklı çağrışımlar yaratarak onu kendi öyküsünü kurgulamaya davet ediyor. Genco Gülan Seni Hep Sevdim isimli eserinde çok sevdiği eşini kaybeden bir kralın altın tozuna batırarak sakladığı ve eşinden arta kalan üç kemiği betimliyor. Gözde Başkent insanın doğa ile olan ilişkisine odaklanıyor ve sergideki yapıtlarıyla doğa-insan birlikteliğinin sunduğu “hazine”yi gözler önüne seriyor. Disiplinler arası uygulamalar yaptığı eserlerinde Haydar Akdağ yaşam alanındaki alternatif gerçekliklerin altını çiziyor. Hazine Odası için mekana özgü yerleştirme üreten sanatçı para baskılarından oluşan bir seri de sergiliyor ve günümüzün “hazine” anlayışını sorguluyor.

  DSC_0723

  Şamanizm, din ve mitolojilerden beslenen ve çoğunlukla dikiş tekniğini kullanan Lale Delibaş‘ın, Hazine Odası’nda yeni ayna serisiyle farklı tekniklerdeki yapıtları bir arada bulunuyor. Geleneksel Türk motiflerini güncel biçimlerle birleştiren Özgür Demirci, sergiye el yapımı kağıt üzerine mürekkep ve tuval üzerine yağlıboya işleriyle katılıyor. Rafet Arslan sanatı saf şiire ulaşmak için bir yol olarak görüyor ve sergide sanatçının kolajları, kutu içine ve ayna üzerine asamblajları bulunuyor. Eserlerinde malzeme seçimi konusunda kendini sınırlamayan Taşkın Esin Hazine Odası sergisinde üç boyutlu dijital heykeliyle yer alıyor.

  DSC_0665

  Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00

  Adahan İstanbul Otel, General Yazgan Sok. N. 14 Asmalımescit Beyoğlu

  T: 02122438581

Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123